Co wziąć na wyprawę geocaching?

Zabawa w geocaching to fantastyczna przygoda, do której trzeba się odrobinę przygotować. Oczywiście możesz szukać skrzynek bez żadnych narzędzi, jednak te podane niżej na pewno ułatwią Ci zadanie. Dziś podpowiemy Ci co wziąć na wyprawę geocaching? aby wyprawa okazała się świetną przygodą.

Co wziąć na wyprawę geocaching?

Długopis/ołówek

Niektóre kesze są na tyle małe, że nie mieści się w nich żaden długopis, czy ołówek. Warto zabrać go ze sobą, żeby wpisać się na listę znalazców skrzynki. Dobrze jest mieć gdzieś w bocznej kieszeni kurtki mały ikeowski ołówek.

Rękawiczki

Bardzo dużo skrytek schowanych jest w trudno dostępnych miejscach. Często trzeba rękę włożyć w dziuplę w drzewie albo w jakiś mokry dół, w takich sytuacjach przydatne są rękawiczki wodoodporne. Uchroni nas to przed wodą, szczególnie jest to ważne zimą, kiedy zmarznięte ręce na pewno nikomu nie pomogą w dalszym szukaniu keszy. Warto też mieć przy sobie zwykłe rękawiczki, czasami trzeba włożyć rękę w niepewne miejsca, albo ostre. Lepiej wtedy pociąć ewentualnie rękawiczkę niż rękę.

Latarka

W szukaniu skrzynek ważna jest przede wszystkim dobra zabawa, ale również to, żeby żaden mugol nie dowiedział się co robimy. Jeśli skrytka umieszczona jest w bardzo ruchliwym miejscu, to nie ma możliwości odnalezienia jej w ciągu dnia. Wyprawy nocne, choć są trudniejsze, to są bezpieczniejsze. Latarka przyda się nie tylko w wyprawach nocnych, ale także w trudnych miejscach. Jeśli kesz jest gdzieś głęboko schowany, to nie ma szans bez odnalezienia jej bez latarki.
Untitled design(6)
Lampka czołówka

Lampka czołówka przydatna jest w tych samych sytuacjach co zwykła latarka. Warto jednak zaopatrzyć się w czołówkę, w końcu dwie wolne ręce są bardzo przydatne w poszukiwaniu skrzynek, szczególnie, wtedy kiedy trzeba nimi solidnie się naszukać pośród wielu przedmiotów.

Dobre buty

Jeśli szukamy keszy w mieście to raczej dobre buty nie będą nam potrzebne, ale jeśli wybierzemy się na poszukiwawczą wyprawę w nieznane to warto mieć na sobie porządne buty. Uchronią nas przed błotem i skręceniem kostki, kiedy będziemy skakać po płotach.

Drabinka albo druga osoba

Dużo skrzynek położonych jest gdzieś wysoko. Jeśli jesteś niskiego wzrostu to często bez drabiny się nie obędzie. Jeśli jesteś wysoki i skoczny to problem masz z głowy. My skrzynek szukamy we dwie, problem wysokościowy rozwiązujemy strażakiem. Jedna splata ręce, a druga na nich wchodzi wyżej.

Te wszystkie podane wyżej przedmioty na pewno wystarczą Ci do tego, aby odnaleźć niewymagające skrytki. Następnym razem kiedy będziesz się zastanawiać co wziąć na wyprawę geocaching? skorzystaj z naszego poradnika, a dzięki temu wszystkie Twoje poszukiwania będą fantastyczną przygodą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *