Kładka w Parku południowym – Wrocław

Park południowy zna chyba każdy mieszkaniec Wrocławia, a już na pewno każdy posiadacz psa. Latem wiele rodzin z każdej części miasta przyjeżdża do parku na niedzielny piknik. I nie ma się co dziwić, w końcu to jedno z piękniejszych i spokojniejszych miejsc we Wrocławiu.

Kładka w parku południowym – opis miejsca

Park południowy powstał w 1892 roku na terenach podarowanych miastu. Tereny podarował miastu wrocławski kupiec, w zamian za przyłączenie dzielnicy Borek do sieci gazowniczej, wodociągowej i kanalizacyjnej. Kiedyś w jej centrum znajdowała się ekskluzywna restauracja, jednak nie dotrwała do dzisiejszych czasów. Obecnie na terenie parku znajduje się restauracja Agawa, która jest kluczowym punktem letnich spacerowiczów. Park wpisany jest do rejestru zabytków, rośnie w nim 109 gatunków roślin. Od 2004 roku na obrzeżach parku stoi pomnik Chopina. Kładka przy której ukryta jest skrytka nie wyróżnia się niczym szczególnym, umiejscowiona jest obok Agawy i placu zabaw dla dzieci.

Kładka w parku południowym – nasze rady

Po kładce i dookoła niej wiecznie jest pełno ludzi, szczególnie w letnie dni. Na każdym kroku można spotkać mugola. Trzeba wyjątkowo uważać na podejmowanie skrytki. My ją odnalazłyśmy późnym wieczorem, a i tak kręcili się ludzie. Jedna stała na czatach, a druga szukała. Dobrą przykrywką będzie pies, którego trzeba zaciągnąć pod kładkę, ale w końcu który psiak nie chciał by zbadać sprawki, co się znajduje pod kładką, co nie? 😉 Skrzynkę nie jest trudno znaleźć, jednak warto zaopatrzyć się w latarkę i dobre buty. Japonki mogą utonąć w błocie, albo spłynąć do jeziorka. Skrytka ciekawa jest ze względu na jej umieszczenie, trzeba się trochę po gimnastykować, żeby ją odnaleźć, ale sama nie jest trudna w odnalezieniu.

Warto wybrać się w poszukiwaniu tej skrzynki ze względu na sam park, który jest ogromny i przepiękny. W letnie dni można zrobić sobie chwilę przerwy w grillowaniu i odszukać skrytki.

Kładka

Mapka skrzynki:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *