Park Południowy w bluszczu – Wrocław

Park Południowy jest przepięknym miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Psiarze mają swój psi skwer, gdzie kociarze nie dochodzą 😉 Wózkarki (pyskate matki z dziećmi) mają resztę parku, po którym dumnie przechadzają się ze swym potomstwem. A ławki mają odwieczne i dożywotnio założone rezerwacje dla miłych starszych panów i pań. A my – zbieracze skrzynek mamy aż cztery kesze do odkrycia. A to wszystko na 25 ha Parku Południowego.

Park Południowy w bluszczu – opis miejsca

O Parku Południowym pisałam przy okazji podjęcia skrytki przy kładce w parku, naszą relację z tamtej wycieczki można przeczytać -> tutaj 🙂 Sam park jest ogromny i przepiękny. Miejsce, w którym był ukryty kesz jest bardzo przyjemne, jednak trochę zapomniane przez osoby odwiedzające park, co ma swoje zalety, spokojnie można pospacerować i znaleźć skrzynkę bez wnikliwego spojrzenia mugoli. W pobliżu skrytki na lekkim wzniesieniu stoi mini domek z ławkami, myślę, że przy odrobinie szczęścia można zrobić tam grilla ze sporą grupą znajomych. Kesz ukryty jest w bluszczu, a bluszcz jest dosłownie wszędzie, na drzewach i  na ziemi.

Untitled design(1)

Park Południowy w bluszczu – nasze porady

Keszyk znalazłyśmy bardzo szybko. Nasz wzrok oczywiście przyciągnęła butelka w drzewie, byłyśmy pewne, że tam znajduje się skrzynka. Byłyśmy bardzo zaskoczone, bo zamiast kesza znalazłyśmy pełną, świeżutką, dosyć schłodzoną butelkę piwa. Nie wiem, czy założyciel kesza pozostawił tam piwko, dla znalazcy, aby ten uczcił swoje odkrycie, czy to jakiś nieświadomy mugol, który zostawił sobie butelkę w ciemnym wodopoju na nadchodzące gorsze dni. Tak, czy inaczej pozostawiłyśmy butelczynę, dla innych znalazców, albo dla spragnionego właściciela. Po raz kolejny trafiłyśmy na zapełniony logbook, więc wpisałyśmy się na kartce, którą znalazłyśmy w kieszeni. Długopis jest przy skrytce, więc nie trzeba mieć ze sobą nic do pisania. Dla osóbek o delikatnych dłoniach polecamy zabranie rękawiczek 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *