Rodzaje i rozmiary skrytki geocaching – krok drugi – zakładanie skrytki

Jeśli znaleźliście w swojej geo karierze kilka skrytek to już pewnie wiecie, że różnią się one przede wszystkim rozmiarem i rodzajem. Jest ich wszystkich kilkanaście i wszystkie polecają się do odnalezienia, a także do założenia.

Rozmiary skrytek

Jest pięć podstawowych rozmiarów skrytek. Najczęściej można spotkać te mikro, które są naprawdę maleńkie. Mnie się jeszcze nie udało znaleźć skrytki bardzo dużej. Mam nadzieję, że wszystko przyjdzie z czasem.

Micro – najmniejsza skrytka, najczęściej w formie pudełka po kliszy do aparatu. Takie pudełko jest bezpieczne, ponieważ wilgoć się nie wedrze do środka i nie zamoczy dzienniczka. Niestety w takich pudełeczkach mieści się zazwyczaj jedynie dzienniczek, czasami ołówek z Ikea. Nie ma w nich co liczyć na fanty, zdarzają się naprawdę rzadko. Jeśli wiecie, że wybieracie się na micro skrzynki koniecznie zabierzcie ze sobą coś do pisania.

Mała – zazwyczaj są to pudełka na żywność. Są to niewielkie pudełka, w których można zmieścić całkiem sporo fantów. Takich rozmiarów skrzynka znajduje się na Ulicy Grabiszyńskiej. Jest naprawdę profesjonalna. Porządnie zamykana na cztery zatrzaski, oznaczona, a dodatkowo schowana w czarny pokrowiec. Piękna rzecz, naprawdę!

Normalna – skrytka wielkości pudełka po butach. Zmieści bardzo dużo fantów. Schowanie takiej skrzynki jest znacznie trudniejsze, a wybór odpowiedniego miejsca może być trudny. Jednak odnalezienie takiej skrytki napawa wielką radością.

Duża – Najrzadziej spotykane skrytki geocaching. W województwie dolnośląskim jest ich jedynie 18. Do założenia dużej skrytki potrzebny jest spory pojemnik, wielkości powyżej 5l. Może to być beczka albo wiaderko. W takiej skrytce zmieści się wszystko. W mieście jest praktycznie nie do założenia. Odnalezienie jej wydaje się bajecznie proste, ale uwaga, zakładacze dużych skrytek są mistrzami kamuflażu 😉

Na pewno bez problemu znajdziecie w swoich domach i piwnicach pudełka śniadaniowe, pudełka po kliszy, czy stare wiadro. Zakładając skrytki pamiętajcie o tym, żeby były wodoszczelne.

indeks

Rodzaje skrytek

Znanych nam jest dwanaście rodzajów skrytek. Wszystkie się od siebie dość mocno różnią i choć wzięcie udziału w poszukiwaniu ich wszystkich może być trudne, tak warto pobawić się w poszukiwanie kilku rodzajów skrytek. Dziś przedstawimy Wam skrytki geocaching, które są najczęściej spotykane i z którymi bez problemu sobie poradzicie.

Tradycyjna – podstawowe skrytki geocaching, od których wszystko się zaczęło. Są to skrytki doskonale znane i najbardziej popularne. Tradycyjne skrytki to po prostu pudełka ukryte w ciekawych miejscach.

Multi-cache – są to przynajmniej dwie skrytki. W pierwszej, do której podane są współrzędne znajdują się informacje o kolejnej. Należy odnaleźć je wszystkie po kolei, aby dostać się do ostatniej, w której znajduje się dzienniczek.

Quiz – zagadkowa skrytka, aby do niej dojść należy rozwiązać jakąś zagadkę. Niedługo na blogu pojawi się odnalezienie jednej skrytki typu quiz. Czasami trzeba coś policzyć, czasami trzeba coś wymyślić, tak naprawdę wszystko zależy od zakładacza skrytki. Niektóre są bardzo zaskakujące.

CITO – Cache In Trash Out – jest to wydarzenie, które nam się szczególnie podoba. Przy odnajdywaniu skrytek towarzyszy idea zbierania i odpowiedniej utylizacji śmieci. Dobra zabawa może być również pożyteczna dla naszego środowiska.

Czasami chciałoby się znaleźć i założyć coś wielkiego, jednak jest to naprawdę trudne. Często zdarza się tak, że w ręce wpadają tylko micro skrzynki, w których nie ma nic ciekawego. Nie warto się zrażać i porzucać geocachingu, w którejś z nich pojawi się w końcu coś mega, a poza tym miejsca, w których są umieszczane mogą kryć wspaniałą historię. A jeśli mocno zaangażujecie się w geocaching na pewno w końcu trafi Wam się gruba ryba 😉 Poza tym sami możecie założyć dużą skrzynkę, w której zmieścicie kilogramy fantów. A jeśli podzielicie się współrzędnymi to my na pewno ją odnajdziemy 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *