Ulica Grabiszyńska – Wrocław

Prawie każdy z Wrocławian mieszkał na ulicy Grabiszyńskiej, a przynajmniej miał tam mieszkającego znajomego. Jest to bardzo popularna wrocławska ulica, na której mieści się prawie wszystko. Łączy centrum miasta z końcem świata, dlatego też jest jedną z najbardziej zatłoczonych ulic Wrocławia.

Ulica Grabiszyńska – opis miejsca

Sama ulica jest jedną z najdłuższych we Wrocławiu, ma 4,5km długości. Stoją przy niej głównie ogromne kamienice, punkty usługowe, sklepy i dawne fabryki. Można tam znaleźć szewca i zegarmistrza, co w obecnych czasach wcale nie jest prostym zadaniem. W czasie wojny została praktycznie całkowicie zniszczona, obecnie nie ma na niej śladów zniszczenia i na nowo świeci swoim blaskiem. Bardzo mocno zapisała się na kartach historii w latach 80-tych. Zajezdnia autobusowa znajdująca się na tej ulicy jako pierwsza we Wrocławiu przyłączyła się do strajków. Na końcowej części ulicy znajduje się Cmentarz Grabiszyński – który jest jednym z największych wrocławskich cmentarzy. Naprzeciwko znajduje się Park Grabiszyński, który przed wojną również był cmentarzem, jednak po licznych wojennych zniszczeniach w latach 60-tych postanowiono zmienić go w park. W centrum parku wyrasta ogromna rzeźba – miejsce spoczynku ponad 600 ofiar II wojny światowej.

Wiadukt

Ulica Grabiszyńska – nasze porady

Można się tam wybrać samochodem, który najlepiej zaparkować na ulicy Tęczowej. Stamtąd mamy parę kroków do skrytki. Wyprawa rowerem, czy pieszo nie stanowi problemu, wszędzie dookoła są chodniki. Keszyk jest bardzo profesjonalny, oznaczony logo geocachingu i zapakowany tak, że żadna wilgoć się tam nie wedrze. Założyciel skrzynki w opisie podał, że w środku znajdują się: ołówek, temperówka, certyfikaty, a na wymianę: piłka golfowa, brelok maskotka, brelok Texas, żabka, bransoletka survivalowa, elektroniczny robak, gwizdek. Z tych wszystkich fantów pozostał tylko ołówek i książeczka do wpisywania się, prawie cała zapisana. Poza tym były jeszcze karty. Niestety nie wszyscy pamiętają zasadę, żeby wkładać coś na wymianę. Może jeśli będziesz się tam wybierać, to może dołóż od siebie coś małego? Ulica Grabiszyńska jest bardzo ruchliwa, dlatego też uważaj na mugoli, jest ich tam pełno. Podejmowanie skrytki nocą nie stanowi problemu, wszędzie dookoła są lampy, więc widoczność jest bardzo dobra. Żadne dodatkowe pomoce geocachera nie będą Ci w tym miejscu potrzebne.

Skrytka warta do odkrycia, jeśli chce się szybko odnaleźć skarb i zobaczyć profesjonalnie przygotowane pudełko. Szkoda, że nie ma w nich żadnych fantów na wymianę, ale to już nie jest wina założyciela skrytki, tylko zachłannych ludzi ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *