Zakładanie skrytki geocaching – krok pierwszy – planowanie

Jednym z przywilejów geocachera jest możliwość zakładania skrytek. Pierwszym krokiem jest dokładne zaplanowanie, gdzie i dlaczego skrytka powinna się znaleźć. Zakładanie skrytki geocaching jest nie tylko przywilejem, ale także ogromną radością.


Zakładaj skrytki w ciekawych/ważnych miejscach

Zakładanie skrytki geocaching wcale nie jest trudne, jednak trzeba mieć na względzie kilka spraw. Przede wszystkim nie powinno zostawiać się keszy byle gdzie, tylko po to, żeby były. Miejsce, w którym zostawisz skrytke powinno być ważne z jakiegoś względu. Oczywiście może to być miejsce ważne tylko dla Ciebie, jednak lepiej jest zakładać skrytki w miejscach ważnych dla wszystkich. Pozwala to upamiętnić dane miejsce, czy osoby, a także pozwala na poznanie ludziom dotąd nieznanej historii. Ostatnio pisałam o skrytce na ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu ->o tutaj. Dzięki temu, że ją znalazłam, poznałam historię tej ulicy, wielu rzeczy w ogóle o niej nie wiedziałam. Dla mnie to jest najwyższa wartość – poznawanie nowego, a to dają skrytki zakładane w ważnych miejscach. Ważne jest równe ciekawemu, bo opowiedziana przez Ciebie historia miejsca, w którym zostawiasz kesz nie musi być ogromnie ważna dla społeczeństwa, wystarczy, że będzie ciekawa.

Zadbaj o dostęp do skrytki

Wiadomo, że czym trudniej zdobyć kesz tym zabawa jest ciekawsza, jednak staraj się nie zakładać skrytek w miejscach bardzo trudno dostępnych, lub na prywatnych posesjach. Nikt z nas nie chciałby zostać pogoniony widłami, bo wszedł na prywatny teren. Jeśli już chcesz zostawić kesz w takim miejscu, postaraj się uzyskać zgodę właściciela posesji, niech wie, że mogą pojawić się przypadkowi mocno rozglądający się ludzie. Kolejną sprawą jest pozostawianie skrzynek blisko budynków mieszkalnych. Oczywiście czasem trudno tego uniknąć, ale jeśli możesz, to zrób to. Jest jedna piękna skrytka we Wrocławiu obok Sky Tower, podchodziłam do niej już wielokrotnie i nadal nie miałam jej w ręce, choć widziałam ją już tyle razy. Wszystko przez to, że znajduje się w bardzo ruchliwym miejscu, a w dodatku przy budynku mieszkalnych. Wolę ją zostawić na lepszy czas, kiedy dookoła nie będzie tylu mugoli.

Zadbaj o bezpieczeństwo geocacherów

Nie pozostawiaj keszy w miejscach, w których może przypałętać się dzika, niebezpieczna zwierzyna. Takie spotkanie będzie niesympatyczne i dla geocachera i dla zwierzaka. Szczególnie w rezerwatach przyrody zadbaj o bezpieczeństwo i pamiętaj, że te miejsca są przede wszystkim zwierząt, dopiero później ludzi. Zabezpiecz dobrze skrytke, niech żadne głodne zwierze jej nie połknie. Nie narażaj na niebezpieczeństwo innych geocacherów. Pozostawienie wiszącego kesza na wiadukcie nad ruchliwą drogą może być bardzo ryzykowne. Pewnie większość zdrowo myślących ludzi odpuści taki keszyk, ale na pewno zdarzy się kilku amatorów wysokiej adrenaliny, którzy za wszelką cenę będą chcieli go zdobyć.

Są to pierwsze kroki, jakie musisz wykonać w zakładaniu skrytek, planowanie jest najważniejsze, to od niego zależy, czy Twoja misja się powiedzie i czy skrytka będzie przyciągała geocacherów. Rozpoznanie terenu i dobry plan to początek Twojego działania. Następne kroki opiszę na dniach. Niech zakładanie skrytki geocaching będzie dla Was wielką radością!
A Wy założyliście już swoje pierwsze skrytki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *